Jak urządzić stylową małą kuchnię?

 

Marzymy o dużej kuchni, w której robienie takich rzeczy jak przygotowywanie posiłków, delektowanie się nimi w gronie rodzinnym jest możliwie i dla każdego znajdzie się miejsce. Bywa jednak, że kuchnia jest malutka. Ale nawet w bloku istnieje szansa na urządzenie stylowej kuchni.

Wydzielanie stref

Jak urządzić stylową małą kuchnię?Jak urządzić kuchnię w rozmiarze mini? Przede wszystkim mądrze rozprowadzić poszczególne strefy. Każda musi znaleźć się od siebie w odpowiedniej odległości, tak by jeśli dwie osoby zechcą znaleźć się w niej w tym samym czasie, mogły wygodnie wykonać swoje czynności. Mała kuchnia daje również możliwość wykonywania jednej czynności bez konieczności biegania w poszukiwaniu przedmiotów. Kluczem jest zakup mebli kuchennych z wysuwanymi pojemnymi szufladami, gdzie ukryte mogą być wszystkie naczynia i przedmioty potrzebne do gotowania. W dodatku mogą być estetycznie posegregowane.

Stylowa kuchnia w niewielkim rozmiarze

Niestety malutka kuchnia to nie miejsce by poszaleć. Jednak pamiętając o kilku zasadach, będzie to miejsce zdecydowanie eleganckie i zachęcające. Przede wszystkim w niewielkiej kuchni nie ma miejsca na zbyt wiele przedmiotów i mebli, a wybór powinien być tak dalece minimalistyczny, jak to możliwe. Ściany muszą pozostać w jednolitym kolorze, a jeśli koniecznie chcemy jakieś wzory to odpada tapeta, szczególnie z drobnym wzorkiem. Najlepszym rozwiązaniem są duże motywy, optycznie powiększające metraż. Jeśli chodzi o wystrój to najbardziej stylowa kuchnia w rozmiarze mini to:

  • kuchnia urządzona na biało. Biała zabudowa kuchenna to hit ostatnich lat. Białe meble są nie tylko eleganckie, ale również odbijają światło słoneczne, optycznie powiększając metraż. Uzupełnienie takiej kuchni utrzymane jest w kolorach szarości, ale pasują również żywe barwy, na przykład czerwień.

  • jedna ze ścian w niewielkiej kuchni może być pokryta modną cegłą, lecz powinna być to tylko jedna ściana lub jej fragment. Surową ścianę warto podkreślić światłami wbudowanymi we wnękę ściany, by optycznie poszerzyć pomieszczenie.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>