Jak działa ubezpieczenie NNW

 

Jak działa ubezpieczenie NNWCzy możemy się całkowicie ustrzec przed przykrymi sytuacjami, wypadkami i nieszczęściami? Niestety nie. Możemy się jednak zabezpieczyć przed ich konsekwencjami.

Nieszczęścia chodzą parami, jak mówi przysłowie, a jego sens sprowadza się do tego, że nieszczęśliwy wypadek rzadko pozostaję bez konsekwencji. Wydarzenie takie pociąga zazwyczaj za sobą koszty naprawy, leczenia czy rehabilitacji. Właśnie na taką okoliczność stworzone zostało ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ten typ ubezpieczenia obejmuje między innymi wszelkie wypadki, które powstały w związku z ruchem pojazdów. Chodzi tu o następstwa wypadków przy wsiadaniu bądź wysiadaniu z auta, podczas postoju samochodu, naprawy pojazdu na trasie jazdy, czy też rozładowywania przyczepy, która jest zespolona bezpośrednio z pojazdem.

Gdzie dostać ubezpieczenie NNW?

Tego typu ubezpieczenie możemy zawrzeć w dowolnej placówce towarzystwa ubezpieczeniowego lub wykupić wygodne NWW online. W trakcie wypełniania ankiety ubezpieczeniowej możemy rozszerzyć nasz pakiet ubezpieczenia NWW o ochronę przy wypadkach, powstałych nie tylko podczas jazdy samochodem. Wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie, gdy na przykład dojdzie do zawału serca, udaru mózgu lub będziemy zmuszeni do pobytu w szpitalu, czy też nastąpi u nas trwały uszczerbek na zdrowiu w postaci częściowego lub trwałego inwalidztwa.

Dla kogo jest ubezpieczenie NNW?

Ten rodzaj ubezpieczenia adresowany jest nie tylko do poszczególnych kierowców. Istnieje szereg przesłanek, aby ubezpieczeniu NWW podlegała młodzież szkolna, gdzie ochrona jest aktywna nie tylko podczas roku szkolnego, ale też w domu i na wakacjach. Pracownicy firm, a zwłaszcza ci działający w obszarze budownictwa oraz magazynierzy, przewoźnicy czy konserwatorzy. Osoby aktywnie fizycznie i zawodowo uprawiający dowolną dyscyplinę sportową, a także starsze osoby, u których nietrudno o złamanie czy inny uszczerbek na zdrowiu.

Należy jednak pamiętać, że wypłata odszkodowania uzależniona jest od naszych intencji i postępowania podczas wypadku. I tak na odszkodowanie nie mogą liczyć te osoby, które podczas wypadku były odurzone alkoholem lub narkotykami, próbowały popełnić samobójstwo lub kierowały pojazdem bez odpowiednich uprawnień.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>