Jak dobrać laser cnc do naszych wymagań?

 

Jak dobrać laser cnc do naszych wymagań?Zakup lasera cnc to ogromny wydatek dla naszego budżetu. Taka inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką metali jest bardzo trudna i wymaga wiele wyrzeczeń. Skoro więc mówimy o tak dużych pieniądzach, to jak wiadomo – szukamy produktu najlepszej możliwie klasy a więc takiego który z powodzeniem będzie radził sobie ze wszystkimi postawionymi przez nas zadaniami.

Jak dobrać laser cnc do naszego zakładu produkcyjnego?

Ktoś powie, że ważne są parametry. Faktycznie, dane takie jak współczynnik penetracji czy moc z pewnością się nam przydadzą. Nie wszystko jednak da się przewidzieć z tabelek i wykresów. Najlepszą metodą sprawdzenia lasera jest metoda poznawcza. Musimy więc zobaczyć wspomniany laser cnc „w akcji”.

1. Zawsze sprawdzajmy laser bezpośrednio na miejscu – u producenta. Mamy wtedy pewność, że dokonujemy dobrego wyboru.

2. Na takie spotkanie warto zawsze przynieść kilka swoich próbek materiału. Nie zdawajmy się na to, co mówi nam sprzedawca. Jeśli będzie chciał przekazać nam całą dokumentację wspomnianego doświadczenia „zdalnie” może się okazać że wyniki badań będą delikatnie mówiąc nieprawdziwe. Czasami zmiana kilku parametrów albo też składu chemicznego obrabianej blachy może znacząco zmienić parametry cięcia. W efekcie wynik będzie niewiarygodny.

3. Nie oddawajmy próbki w ręce sprzedawcy. My sami musimy widzieć na własne oczy jak laser daje sobie radę z przekazaną przez nas próbką. W innym wypadku wyniki badań mogą zostać zmanipulowane.

4. Nie łudźmy się, że odpowiednio duża moc załatwi wszystko. Jeśli chcemy ciąć laserem, to tylko cienkie blachy których grubość nie przekracza 10 – 15 milimetrów. Oczywiście zwiększyć moc lasera można, ale wtedy jego koszt będzie nieopłacalny. Czy lepiej w takiej sytuacji nie zdecydować się na zakup na przykład układu opartego na plazmie?

Odwiedź też: http://www.radancnc.pl/wycinanie/radprofile

Podsumowując, cięcie laserem to niełatwa sztuka. O ile jednak sam proces cięcia jest w miarę prosty i przewidywalny, to zakup takiego lasera do prostych czynności już nie należy. Pamiętajmy – to Klient (czyli My) jest panem.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>