iPhone X wygląd i działanie

 

iPhone X wygląd i działanieiPhone X został wypuszczony i pokazany szerokiej publiczności w dziesiątą rocznicę wprowadzenia do sprzedaży IPhona. Telefon jak na rocznicowy produkt przystało, jest efektywny, estetyczny i niezwykle funkcjonalny.

Jeśli chodzi o warstwę estetyczną to iPhone X prezentuje się w tej materii niezwykle dobrze. Wykonanie nadążą za trendami, gdzie główne zastosowanie ma stal oraz szkło. Warto zauważyć, że telefon, choć jest dużo mniejszy niż inne IPhony jest też od nich wyraźnie cięższy. W żaden sposób Ne przeszkadza to w użytkowaniu telefonu, a niewielki rozmiar sprawia, że dużo wygodniej jest rozmawiać przez urządzenie za użyciem jednej ręki. Jeśli chodzi o wygląd, to w oczy rzuca się zwłaszcza zaprojektowanie i wykonanie ekranu, który jest wyraźnie większy i zajmuje właściwie całą powierzchnię telefonu. Jedynie na górze mamy tak zwaną belkę, gdzie umieszczony jest aparat i czujnik. Sam aparat jest doskonalej jakości i nie odbiega od standardów, które uznajemy za oczywiste, Właściwie telefon został wyposażony w dwa aparaty, gdyż ten główny ma bardzo efektywny i wygodny tryb portretowy.

Olbrzymią zaletą iPhone X jest bateria. W większości telefonów nowej generacji ta działa w najlepszym przypadku przez pół dnia, jeśli telefon jest użytkowany intensywnie lub dzień, gdy zrezygnujemy z nerwowego przeglądania facebooka czy grania na aplikacjach. W niektórych przypadkach ten czas życia baterii stał się tak normalny, że zdążyliśmy się już właściwie do niego przyzwyczaić. W tym telefonie możemy bez konsekwencji użytkować go bardzo intensywnie, a bateria wytrzyma bez problemu przez dwadzieścia cztery godziny. Swoistą nowością jest też nowy system gestów. Apple skasował tu przycisk Home i pojawiła się konieczność zastosowania innego podejścia. Na początku jest to trudne i dziwne, ale wynika to jedynie z przyzwyczajenia do systemu, który stosowany był przez ostatnie osiem lat. Kiedy opanujemy jednak podstawy, to same gesty stają się tak naturalne, że mamy wrażenie, iż od zawsze właśnie tak obsługiwaliśmy nasze telefony. System jest prosty, a nauczenie się go bardzo łatwe.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>