Internet mobilny

 

Internet mobilny

Kiedy w Polsce pojawił się Internet, dostęp do niego był naprawdę mocno ograniczony. Dzisiaj niemalże w każdym domu znajdziemy komputer ze stałym dostępem do globalnej sieci komputerowej. Jak jednak wszystko, tak również Internet naprawdę bardzo się zmienia. Tym, co dzisiaj wzbudza ogromne emocje jest Internet mobilny. Czym jest? Jakie możliwości nam daje?

Co to takiego?
Internet mobilny to rozwiązanie, które pozwala nam na dostęp do serwisów WWW bez wykorzystania komputera. Podstawą połączenia z siecią są urządzenia przenośne (głównie nowoczesne telefony komórkowe). Opracowując Internet mobilny, udało się połączyć elastyczność sieci z ogromną dostępnością telefonów komórkowych.

Najważniejsze zalety Internetu mobilnego

Internet mobilny to przede wszystkim dostęp do zasobów Internetu niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Tym, co jest nam potrzebne to wyłącznie telefon komórkowy, który może łączyć się z siecią. Coraz częściej podkreśla się, że zasięg Internetu mobilnego już dwukrotnie przewyższa zasię tradycyjnego Internetu. Blisko 1/3 ludzi zamieszkujących kulę ziemską dysponuje dostępem do Internetu mobilnego. Internet mobilny to również zwiększenie funkcjonalności serwisów WWW. Wszystko za sprawą możliwości, jakie daje nam nawigowanie głosowane, lokalizacja i zarządzanie kontaktami.

Technologia

Jeśli pod uwagę weźmiemy technologiczny punkt widzenia, to okaże się, że Internet mobilny to obecnie głównie serwisy WWW. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zostały przystosowane do przeglądania właśnie na urządzeniach mobilnych, a więc głównie telefonach komórkowych.

Koszt

Korzystanie z Internetu mobilnego wiąże się z koniecznością uiszczenia opłat. W zdecydowanej większości przypadków dostawcy rozliczają za pobrane dane. Coraz więcej operatorów oferuje jednak swoim klientom stały pakiet danych w ustalonej z góry cenie. Po jego przekroczeniu możemy dalej korzystać z sieci, ale wiązać będzie się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Warto ustawić w swoim telefonie limit, po przekroczeniu którego urządzenie nie pozwoli na połączenie z siecią. To dobre rozwiązanie, które pozwala uniknąć niepotrzebnych wydatków.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>