Indywidualne ubezpieczenie NNW – źródła popularności

 

Czy warto się ubezpieczać? Z roku na rok rośnie grupa naszych rodaków przekonana o tym, że twierdząca odpowiedź na tak postawione pytanie jest jedyną, jaką można zaakceptować. Wśród polis cieszących się obecnie największą popularnością znajduje się przy tym ubezpieczenie NNW indywidualne. Nie dzieje się tak zresztą przez przypadek.

Dlaczego się ubezpieczamy?

Osoby, które zastanawiają się nad wykupieniem indywidualnego ubezpieczenia NNW, często mają dość zróżnicowane motywacje. Możemy więc usłyszeć zarówno o tym, że polisa taka podniesie komfort życia, jak i o tym, że już samo jej posiadanie jest w stanie zwiększyć subiektywne poczucie bezpieczeństwa. Zdecydowana większość klientów agencji ubezpieczeniowych przyznaje jednak, że nie myśli wyłącznie o sobie.

Indywidualne ubezpieczenie NNW - źródła popularności

Jako ludzie jesteśmy istotami społecznymi. Różnimy się między sobą, większość z nas ma jednak w swoim otoczeniu przynajmniej jedną osobę, na której nam zależy. Czasem jest to żona, czasem rodzice, a czasem dzieci, bywa zaś, że osób takich jest co najmniej kilka. Klienci ubezpieczalni mają świadomość tego, że pewne zagrożenia dla ich życia i zdrowia nie są możliwe do przewidzenia. Ich konsekwencje mogą zmienić sposób postrzegania dalszego życia, dobrze więc mieć zabezpieczenie na wypadek takich trudniejszych dni. Ubezpieczenie NNW jest takim zabezpieczeniem, zainteresowanie nim nie może więc zaskakiwać.

Jak się ubezpieczamy?

Odpowiedź na pytanie o to, czego może dotyczyć ubezpieczenie NNW także nie jest łatwa. W tym konkretnym przypadku mówimy jednak o czymś, co powinno stanowić dla nas powód do zadowolenia. Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę z tego, że to, co może martwić jednego ich klienta, dla innego nie jest aż tak dużym problemem. Polisy są coraz bardziej elastyczne i często powstają w oparciu o rozmowę z potencjalnym klientem. Najczęściej dotyczą nieszczęśliwych wypadków i różnych form uszczerbku na zdrowiu. Mogą jednak obejmować także dodatkową opiekę tuż po leczeniu czy też specjalne świadczenia w sytuacji, w której u ubezpieczonego wystąpiłby trwały uszczerbek na zdrowiu.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>