Implanty zębowe – etapy leczenia

 

Po usunięciu zęba wiele osób podejmuje decyzję o wszczepieniu implantu. tego typu leczenie jest oczywiście rozłożone w czasie, obejmuje on kilka etapów. W niniejszym artykule omówimy poszczególne z nich.

Po pierwsze – wstępna konsultacja

Wizyta tego typu może mieć miejsce nawet tuż przed ekstrakcją chorego zęba. Zazwyczaj zostaje wykonane panoramiczne zdjęcie RTG szczęki – na podstawie obrazu rentgenowskiego, lekarz stomatolog jest zwykle w stanie zanalizować warunki kostne pacjenta. Czasem dodatkowo zlecona jest tomografia komputerowa, czyli badanie, które zapewni dentyście jeszcze pełniejszy ogląd sytuacji. Następnie klinika dentystyczna umawia z podopiecznym kolejne spotkanie, podczas którego pacjent zostaje szczegółowo poinformowany o planowanym leczeniu, terminie i kosztach operacji, a także o wszelkich przeciwwskazaniach, które zaistniały w jego indywidualnym przypadku. Wówczas, jeśli podopieczny nie zmienił zdania, zostaje wyznaczony termin zabiegu.

Implanty zębowe - etapy leczeniaWszczepienie korzeni

Zabieg operacyjny, taki jak implanty zębów, trwa około godziny do dwóch. Czasem wykonywana jest lokalna odbudowa kości (szczególnie, gdy operacja ma miejsce wiele miesięcy lub nawet lat po utracie zęba) – jest to konieczne ze względu na znaczny lokalny ubytek masy kostnej w szczęce. Zabieg wykonywany jest w silnym znieczuleniu miejscowym, po zakończonej operacji pacjent dostaje dalsze zalecenia oraz wyznaczony zostaje termin zdjęcia szwów (zwykle jest to około półtora tygodnia od daty zabiegu).

Śruby gojące oraz korony

Jeżeli dziąsła goją się w prawidłowy sposób, już po kwartale (w przypadku żuchwy) lub po około sześciu miesiącach (jeśli jest to górna szczęka) zostaje wyznaczony termin założenia specjalnych śrub gojących. Zabieg ten nie jest związany z otwieraniem dziąsła; śruba zostaje umieszczona bezpośrednio na implancie, w sposób całkowicie bezinwazyjny. Śruba taka ułatwi całkowite gojenie się dziąsła, jak i przygotuje ostateczne miejsce pod nakładaną wkrótce koronę. Zwykle od nałożenia śruby do mocowania korony mija około dwu do trzech tygodni – po tym okresie pacjent może cieszyć się pięknym, pełnym, śnieżnobiałym uśmiechem!

Zobacz: Klinika dentystyczna – Warszawa

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>