Idzie nowe

 

Wagi elektroniczneAby móc odmierzyć określoną dawkę danego surowca lub materiału, musielibyśmy użyć do tego celu wagi. Jeśli mielibyśmy mówić o zwykłej wadze, to bez wątpienia używanie jej w produkcji seryjnej nie ma większego sensu, gdyż każdorazowe odmierzanie określonej wagi jest bardzo czasochłonne, a jak wiadomo, czas to pieniądz, co współcześnie jest aż nadto widoczne. Jednakże współcześnie doskonałym rozwiązaniem jest dozownik wagowy. Cóż to takiego? Tak naprawdę trzeba powiedzieć, że jest to bardzo proste urządzenie, dzięki któremu możemy w sposób bardzo dokładny odmierzyć określoną ilość jakiegoś surowca. W urządzeniu tym sterowanie ilością podawanego surowca odbywa się w sposób automatyczny. Wystarczy w odpowiednim miejscu zaprogramować miernik wagowy ( integralna część dozownika wagowego) i zasadniczo jeśli urządzenie działa prawidłowo, to powinniśmy każdorazowo mieć do czynienia z taką samą ilością danego składnika.

Więcej o tych urządzeniach przeczytasz na http://interprocess.pl/

Zastosowanie

Tego typu urządzenia bardzo dobrze znajdują swoje miejsce w zakładach produkcyjnych. Wyobraźmy sobie produkcję kawy. Taśma produkcyjna zasadniczo zaprogramowana jest na określoną ilość słoików transportowanych w określonym czasie. Trudno by było osiągnąć zadowalającą wydajność, gdyby do każdego słoika sypać ową kawę osobno. Doskonale w tym miejscu spisuje się właśnie dozownik wagowy, który odmierza taką samą ilość kawy do każdego słoika. Po osiągnięciu określonej wagi, następuje automatyczne zamknięcie spustu kawy ze zbiornika głównego. Mówiąc o produkcji kawy mamy na myśli tylko i wyłącznie jeden z wielu możliwych przykładów na zastosowanie dozowników wagowych. Dzięki temu, że mamy do czynienia z urządzeniami automatycznymi, możemy mówić o bardzo dużej dokładności. Oczywiście tę dokładność należy okresowo kontrolować, ale zasadniczo możemy mówić o tym, że mamy do czynienia z urządzeniami nowoczesnymi, bardzo dokładnymi, które dają nam o wiele więcej możliwości i które pozwalają na znaczne przyspieszenie procesów produkcyjnych, co dzisiaj jest niezwykle ważnym elementem.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>