Idealne mebelki dziecięce – czyli co wybrać do pokoju malucha?

 

Idealne mebelki dziecięce – czyli co wybrać do pokoju malucha?Rodzice zawsze wyobrażają sobie pokój dziecięcy jako możliwie jak najbardziej bajkowy – taki, w którym ich dziecko czuje się naprawdę bezpiecznie i otoczone jest ulubionymi postaciami z baśni czy filmów. Wiadomo że lubimy inwestować w rzeczy, które będą użyteczne przez dłuższy okres czasu, jednak nie do końca ma to zastosowanie w przypadku dzieci. Z mebelkami dziecięcymi jest tak, jak w przypadku dziecięcych ubrań – z jednej strony jeśli kupi się coś małego, dziecko zaraz z tego wyrośnie, ale z drugiej strony jeśli kupi się coś zbyt dużego, to jest na pociechę za wielkie. Mebelki dziecięce tworzone są zatem w specjalnych rozmiarach, by nie utrudniały dzieciom posługiwania się nimi. Co warto wiedzieć na ich temat? Co wybrać i co jest do wyboru?

Meble dla każdego dziecka

Rodzice którzy cieszą się z tego, że ich potomek ma przyjść na świat najczęściej organizują dla niego cały, osobny pokój. Wiadomo że noworodek ma inne potrzeby niż kilkulatek, jednak kupując wtedy mebelki warto zainwestować w te mniejsze – żeby przez pierwsze lata swego życia dziecko nie musiało wspinać się po swoje rzeczy, lecz mogło je samodzielnie wygodnie ściągnąć itp. To zwiększa samodzielność dziecka, dzięki czemu w późniejszym wieku będzie bardziej śmiałe, pewne siebie i decyzyjne. Wielu rodziców myśli, że wystarczy łóżeczko, szafa i komoda – na wszystkie rzeczy malucha. Nie inwestują w biurka, ponieważ wydaje im się, że będzie potrzebne dopiero gdy dziecko pójdzie do szkoły. Pomijając, że ten moment przyjdzie szybciej niż podejrzewają, maluchy często przecież malują, rysują, bazgrzą… Jeśli nie będą miały swojego biureczka, popiszą wszystkie dostępne w domu stoły czy podłogi – dlatego z biurka nie warto rezygnować.

W sklepach – czy to stacjonarnych, czy internetowych np. elies.pl – jest teraz taki ogrom wszelkich mebli dziecięcych, że każdy rodzic znajdzie coś, co będzie idealnie nadawało się dla jego pociechy. Zaczynając od rozmiarów, aż po formę czy po prostu kolor. Przyjęło się tylko, że dla dzieci kupujemy mebelki jasne – najczęściej białe, albo też łączące biel z jakąś inną, intensywną barwą. W pokoju dziecięcym powinno być przecież jasno, przytulnie i kolorowo!

Mebelki dziecięce rosnące z maluchem

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór mebli dziecięcych, które będą rosły razem z pociechą – jak to możliwe? To meble rozkładane, które można dopasowywać do wzrostu dziecka. Na przykład na początku biurko jest niskie, ale później rozkładamy jego nogi, uzyskując w ten sposób wyższy mebel – podobnie jak to ma miejsce powszechnie w przypadku krzeseł obrotowych.

Takie meble najlepiej jest zamówić w przestrzeni internetowej, ponieważ są niestety zbyt rzadko dostępne w stacjonarnych sklepach. Nie ma jednak trudności w ich znalezieniu, choć należy pamiętać, że cena będzie nieco wyższa niż w przypadku zwykłych modeli.

Liczy się bezpieczeństwo

Mebelki dziecięce mogą być jednolite, albo mieć bajkowe nadruki, ale tym co je wszystkie łączy powinna być kwestia bezpieczeństwa dziecka. Meble przeznaczone dla dzieci muszą być zaprojektowane tak, żeby na przykład nie spadły na nie – dlatego dobrze jest wybrać modele, które można przymocować do ściany. Ważna jest także kwestia ostrych kantów (których nie powinno być), czy też użytych materiałów (które muszą być bezpieczne dla dzieci). To wszystko się liczy i na to wszystko należy zwracać uwagę, gdy wybieramy produkty do pokoiku naszego dziecka. Na szczęście nawet w internecie wszystko jest obecnie bardzo dobrze opisane, dlatego też doskonale wiemy co kupujemy.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>