Hand made – to proste!

 

hand-madeCoraz większą popularnością w Polsce cieszą się wyroby hand made, czyli wyrób rękodzieła. Na różnego rodzaju portalach aukcyjnych lub na poszczególnych stronach związanych z tematyką hand made możemy kupić wiele wspaniałych i, co najważniejsze, unikatowych wyrobów. W Internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko, od delikatnej lub awangardowej biżuterii, przez torebki, buty i ubrania, aż po witraże, scrapbooking, decoupage i cardmaking. Oferta takich niepowtarzalnych, pięknych i artystycznych produktów jest niezmiernie szeroka, a wybranie czegoś, co nam się spodoba i co będziemy chcieli mieć w swojej kolekcji zajmie trochę czasu, dlatego też warto najpierw jasno określić cel zakupów. Na przykład, jeśli chcemy kupić kolczyki, to pomyślmy nad kolorem i kształtem, dzięki czemu wybór będzie o wiele łatwiejszy.

Każdy z nas może się sam zająć wyrobami hand made. Wystarczy trochę fantacji, dużo cierpliwości oraz potrzebne materiały. Najpierw musimy określić cel swojej pracy. Czy chcemy tworzyć biżuterię, czy może ubrania lub artykuły decoupage? Wszystko zależy od nas samych i oczywiście od możliwości finansowych, choć wielkich nakładów hand made nie wymaga. Jeśli chodzi o biżuterię wystarczy, że odwiedzimy pasmanterię i zaopatrzymy się w potrzebne ozdoby, takie jak koraliki, druciki, zawieszki itp. Oczywiście musimy pamiętać, że do wyrobu kolczyków czy bransoletek materiały będą odmienne, tak samo jak do wytworzenia torebki, butów, czy nowej półki do naszego mieszkania.

Do zrobienia kolczyków potrzebne nam będą przede wszystkim bigle, czyli element, który łączy kolczyk z uchem. Mogą być otwarte lub zamknięte, a ich cena jest naprawdę niska. Kolejnym elementem potrzebnym do wykonania kolczyków są szpilki, które wspólnie z biglami tworzą cały szkielet kolczyka. Są to tzw. gwoździe i szpilki z oczkiem, jednak z gwoździ w bardzo łatwy sposób możemy zrobić szpilkę z oczkiem. Ich koszt również jest bardzo niski, bo już za 1 zł możemy mieć około 200 sztuk gwoździ. Następne elementy, to dodatki. Mogą być naprawdę różne. Od koralików z masy perłowej, kamieni półszlachetnych, po plastikowe koraliki, a nawet modelinę! Nie należy zapominać o narzędziach, które będą nam potrzebne przy wykonywaniu biżuterii. Ręcznie wszystkiego sami nie zrobimy, ponieważ możemy mieć problemy z przecięciem drucika, czy wygięciem szpilki tak, aby miała oczko. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w szczypce przecinaki, które powinny być ostre i solidne. Szczypce okrągłe wykorzystamy do tworzenia oczek z drutu, czy szpileczek. Im cieńsza końcówka szczypiec, tym mniejsze oczka będziemy mogli zrobić. Szczypce płaskie przydadzą nam się przy zamykaniu i prostowaniu oczka w kolczykach. Koszt tych narzędzi również jest niski. Można kupić solidne przyrządy, które świetnie spełnią swoje zadanie już za 4 złote.

Przy tworzeniu naszych własnych wyrobów można się świetnie bawić, a nawet zacząć zarabiać. Produkty, które stworzymy i które będą wykonane profesjonalnie, możemy zacząć sprzedawać na portalach aukcyjnych, lub nawet założyć własną stronę internetową, na której będziemy umieszczać swoje prace oraz będziemy mieć tam możliwość sprzedaży. Oczywiście przed podjęciem kroku o otworzeniu własnej strony, musimy sobie wypracować markę. Możemy to zrobić poprzez założenie bloga, na którym będziemy promować naszą twórczość.

Pamiętajmy o tym, że wyroby hand made, to nie tylko biżuteria, ale również masa innych, wspaniałych rzeczy, które są przydatne w domu. Hand made może być zarówno naszym hobby, jak również środkiem na zarabianie pieniędzy, a wiadomo, że jeśli połączymy pasję z pracą, efekty mogą być zaskakujące i o wiele ciekawsze. A co najważniejsze, nosząc biżuterię zrobioną przez siebie, mamy pewność, że nie spotkamy osoby, która będzie miała identyczną!

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>