Fundusze inwestycyjne a premia inwestycyjna.

 

Fundusze inwestycyjne a premia inwestycyjna.Każdy, kto oszczędza na emeryturę, stara się zachować określony styl życia po przejściu na emeryturę. Niektórzy ludzie chcą utrzymać standard życia, podczas gdy inni mają wielkie plany, aby zobaczyć świat i żyć w luksusie.

Istnieje fundusz inwestycyjny, który nagradza Cię za oszczędzanie na te cele, dzięki dodatkowej premii związanej z wczesnym rozpoczęciem oszczędzania, dzięki czemu masz potencjał, by zwiększyć swoją emeryturę i odciążyć bieżące koszty przyszłej emerytury.

Oszczędzamy na emeryturę

Niektóre inwestycje funduszu, o którym tutaj mowa są obarczone szczególnie niskim ryzykiem, ze względu na to, iż środki zostaną przekierowane bezpośrednio w plan emerytalny, który pod banderą jednego z wiodących na rynku TFI występuje pod nazwą produktu – kaskadowa renta emerytalna. Celem jest uczynienie oszczędności na emeryturze bardziej atrakcyjnymi i dającymi satysfakcję. Wypłacana dzięki inwestycjom TFI premia, pojawia się oczywiście na emeryturze, natomiast jej wysokość zależy od tego, jak długo oszczędzasz i ile składek wpłacasz. Innymi słowy, im wcześniej zaczniesz oszczędzać na emeryturę i im więcej wniesiesz wkładu, tym większego bonusu możesz się spodziewać. Oznacza to, że możesz przerobić swoją emeryturę za pomocą opisanego produktu i oczekiwać na nią, jak na świadczenie na które zasługujesz po latach ciężkiej pracy. Warto jednak zaznaczyć, że po przejściu na emeryturę masz możliwość pozostania biernym inwestorem, bez dalszych składek i bez niedogodności rozpoczęcia wypłacania regularnych dochodów. Podczas gdy część tego dochodu będzie pochodzić z premii, Twoja premia będzie nadal przynosić odsetki i będzie rosła przez resztę Twojego życia.

Decyzja wpływająca na nasze późniejsze inwestycje

Wybór właściwego TFI jest to bardzo ważna decyzja, gdyż fundusz inwestycyjny przez nas wybrany będzie determinował nasz styl inwestowania przez dalszą część naszej przygody ze światem finansów. Wiedzę na temat funduszy należy zacząć gromadzić relatywnie wcześnie, aby w momencie gdy chcemy zacząć spijać śmietankę z zaoszczędzonego kapitału, nie okazało się, że mamy do czynienia z kilkoma zapisami w umowie, które znacząco utrudnią nam przeżywanie radości z oszczędności naszego życia.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>