Farba podkładowa na ścianę

 

Farba podkładowa na ścianę

Odświeżanie pomieszczeń polega przede wszystkim na tym, aby nadać im jakiś nowy wygląd. To można osiągnąć głównie za pomocą farby i wiele osób z takich możliwości korzysta. Trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować, aby możliwe było idealne pokrycie ścian farbą zamiast bezsensownego powtarzania wszystkich czynności, co okazuje się zawsze irytujące.


Tak więc zacząć należy od zakupienia farby podkładowej. Farba podkładowa to specjalny preparat gruntujący, dzięki któremu możliwe staje się wyrównanie powierzchni oraz przygotowanie jej już w sposób bezpośredni na przyjęcie nowej emalii, mającej służyć przez następne kilka lat.

Trzeba dobrać odpowiedni preparat gruntujący do danego typu powierzchni

Na przykład taka powierzchnia, która jeszcze nigdy nie była malowana, dużo łatwiej zacznie przyjmować nakładaną na nią farbę, a więc jeśli pierwszą warstwą będzie od razu farba właściwa, to pokrycie nie będzie zbyt zadowalające. Dlatego w takim przypadku szczególnie konieczne jest użycie farby podkładowej – jak sama nazwa wskazuje będzie ona stanowiła swoisty podkład pod to, co nałoży się w następnej kolejności. Jeśli natomiast nie podkłada się nic pod spód, to konieczne staje się nałożenie wielu warstw farby nawierzchniowej, a to wiąże się z niepotrzebnymi kosztami.

Jeśli natomiast chodzi o takie ściany, które już wcześniej były malowane, to je także należy pokryć farbą podkładową, aby możliwe było wzmocnienie jej kondycji. Przyczepność oraz podłoże mogą być nieco nadszarpnięte, jeśli ściana już doświadczyła działania jakichś farb i jeśli się je ściągało, czyli ją oczyszczało. Farba podkładowa odbuduje z pełnym powodzeniem strukturę ściany i pozwoli z zadowoleniem patrzeć na to, jak pokrywa się już kolorem.

Podsumowując, warto wymienić największe plusy farb podkładowych

Będą to: odpowiednie przygotowanie powierzchni, wzmocnienie jej, oszczędność czasu i pieniędzy, pomoc przy ujednolicaniu koloru, niwelowanie przebarwień i zacieków. Dobieranie jej do podłoża pozwoli cieszyć się najlepszym wynikiem.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>