Efektowne ściany w mieszkaniu

 

Efektowne ściany w mieszkaniuWyjątkowe wnętrza mieszkań, to nie tylko wyposażenie oraz dodatki. Najistotniejszym elementem jest odpowiedni dobór farby do ścian. Dobre farby odznaczają się wysoką jakością oraz możliwością usuwania drobnych zabrudzeń wynikających z codziennego funkcjonowania. Dodatkowo, farba do ścian powinna być niezwykle przyjemna w nakładaniu i szybkoschnąca. Jednak warto zadać pytanie – jak stworzyć efektowne wnętrze przy pomocy farb?

Akrylowa farba – odporna i długotrwała

W momencie wyboru rodzaju farby do ścian, warto szczególną uwagę zwrócić na farby akrylowe. Akrylowa farba znajduje zastosowanie w malowaniu sufitów oraz ścian bocznych naszych wnętrz. Przede wszystkim przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania ścian, co umożliwia nam tworzenie niezwykle klimatycznych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Szeroka gamma oraz możliwość stworzenia własnego koloru – z pewnością ułatwi nam proces zmiany wyglądu wnętrz.

Pędzel, wałek czy rozpylacz?

Równomierne rozłożenie farby na ścianie jest istotnym aspektem. W momencie wyboru sposobu jej nakładania – powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na strukturę naszej ściany. Rozpylacz jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy się obawiać o ewentualnie odpadające kawałki ścian i nierównomierne rozłożenie farby. Zanim rozpoczniemy proces odnowy naszego mieszkania – warto zabezpieczyć się w taśmę malarską oraz odpowiednie folie ochronne, ponieważ ubrudzeniu nie ulegną nasze meble oraz podłogi.

Zestawienie kolorów – powiększ przestrzeń

Zanim rozpoczniemy malowanie, warto zastanowić się nad odpowiednim wykorzystaniem ścian. W przypadku chęci optycznego powiększenia wnętrza – istnieje możliwość połączenia kilku kolorów lub odcieni. W zależności od naszych upodobań, nasze ściany mogą kontrastować ze sobą np. szary i biały. Najbezpieczniejszym jednak rozwiązaniem, jest połączenie kolorów, które różnią się ze sobą stopniem nasycenia. Stopniowe rozjaśnienie danych kolorów daje efekt elegancji oraz nowoczesności, co z pewnością da nam uczucie satysfakcji z wykonanego remontu.

Pamiętajmy, że istnieje możliwość komputerowej wizualizacji wyglądu naszych mieszkań po nałożeniu wybranych kolorów. Warto również zapytać sprzedawcę o najnowsze trendy w kolorystyce ścian, które mogą spowodować, że zupełnie zmienimy naszą początkową koncepcję.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>