Doświadczenie – najważniejszy czynnik na rynku pracy

 

Coraz ciężej jest dostać pracę. Co roku setki tysięcy ludzi kończy magisterkę nie mając przed sobą żadnej przyszłości. Nie wiadomo do końca czy jest to efektem przesycenia rynku studentami czy też słabej administracji. Ja jednak myślę, że winę ponoszą tutaj dosłownie wszyscy. Studia tracą renomę stając się powoli czymś na kształt maszyny do zarabiania pieniędzy.

Produkcja ludzi uczących się (tak tylko można nazwać obecną sytuację w kraju) jest zatrważająco wydajna co doprowadza do trwałego uszkodzenia rynku pracy. Kiedyś uczelniany dyplom był gwarantem dobrego statusu społecznego i natychmiastowej możliwości podjęcia się roboty w upragnionej firmie czy też instytucji. Dzisiaj najważniejsze jest doświadczenie którego nie możemy niestety zdobyć przesiadując stale na uczelni.

Headhunterzy

Doświadczenie - najważniejszy czynnik na rynku pracyNa szczęście wielu ludzi podejmuje walkę z tymże zjawiskiem oferując prace dla specjalistów zrzeszających bezrobotnych. Headhunterzy (bo o nich mowa) zajmują się rekrutacją ludzi do określonych firm i instytucji biorąc pod uwagę zarówno predyspozycje zawodowe jednostki jak i profil wymagań. Wielu z nich ogłasza się w Internecie umożliwiając nam wysyłkę CV drogą mailową. Jest to bardzo atrakcyjne gdyż skraca czas który pierwotnie był potrzebny do przenoszenia dokumentów po wielu firmach. Każda z nich ma już własny profil internetowy gdyż nie sposób jest nie zauważyć zmian jakie dokonują się na rynku. Projektowanie reklam czy też każdy inny proces który wcześniej odbywał się w prasie również ewoluował w sieci.

Informatyka

Obecnie informatyk czy programista może wykonywać wiele zawodów na raz gdyż każde z nich sprowadzają się do korzystania z Internetu.Hotele codziennie uzupełniają swoje witryny o nowe usługi i wymyślne opisy tych już dostępnych. Sieć i komputeryzacja stają się więc wyznacznikami współczesnej medialności do której dostęp jest zdecydowanie najlepszy i najłatwiejszy. Wprawdzie dobranie odpowiedniej strony może czasem przypominać rybołówstwo (oczekiwanie na lepszą sztukę pomiędzy pomniejszymi i mniej ważnymi witrynami) to jednak nadal jest ono najciekawszą formą współczesnej nauki i zabawy.  Zauważmy więc jak bardzo zmienił nasz świat komputer i korzystajmy z niego nawet jeżeli wzbogacamy tym wszystkie firmy energetyczne (pobór prądu).

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>