Domowy peeling

 

Domowy peelingJest coraz więcej kobiet, które chcą się decydować na domowe metody kosmetyczne i szukają dla siebie takich propozycji, dzięki którym rzeczywiście będzie można skutecznie postarać o piękną cerę. Obecnie przede wszystkim powszechnie wykorzystywane są różnorakie peelingi, dzięki którym kobiety chcą zadbać o oczyszczenie cery w skuteczny sposób. Jednak oprócz znanych produktów kosmetycznych coraz większym zainteresowaniem cieszą się także te propozycje, w ramach których peelingi przygotowuje się samodzielnie w domu. Jak się okazuje taka propozycja coraz bardziej staje się obecnie popularna.

Jakie peelingi domowe można sobie przygotować?

Peeling kawowy

Kilka łyżeczek fusów po kawie zmieszać należy z dodatkiem oliwy z oliwek, można również miksturę taką uzupełnić przez dodanie łyżeczki cynamonu. Przygotowaną miksturę należy następnie dokładnie wymieszać i nakładać kulistymi ruchami na twarz masując ją delikatnie. Jeśli do takiej mikstury doda się również nieco żelu pod prysznic to będzie można również stosować taki produkt jako peeling do ciała i również będzie się świetnie sprawdzał.

Peeling migdałowy

Łyżeczkę bardzo drobno siekanych migdałów należy połączyć z dwoma łyżeczkami jogurtu naturalnego i do tego dołączyć należy jeszcze łyżeczkę miodu. Ewentualnie w takim peelingu będzie też można myśleć o wykorzystywaniu zamiast migdałów orzechów włoskich. Taką masę należy również dobrze wymieszać i w trakcie tego mieszania lekko ją również ucierać. Po przygotowaniu wmasować w skórę twarzy w delikatny sposób.

Peeling owsiany

Kolejna propozycja to peeling, który wykonany będzie z płatków owsianych z dodatkiem miodu i ciepłej wody. Płatki owsiane należy zalać ciepłą wodą i postarać się je odłożyć na kilkanaście minut. Następnie dodajemy miód, ewentualnie będzie można także dodać niewielka ilość soku z cytryny. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Dodanie do takiego peelingu cytryny sprawi, że będzie można uzyskać efekt rozjaśnienia cery. Stanie się ona dzięki temu nieco bardziej rozświetlona.

Przeczytaj, jak poprawnie wykonać w domu peeling twarzy.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>