Dobry kredyt hipoteczny

 

Dobry kredyt hipotecznyMożemy być buntownikami, którzy z całych sił buntują się przeciwko obecnemu porządkowi, ale fakty są takie, że jeżeli chcemy żyć godnie, to w wielu przypadkach musimy wziąć kredyt na mieszkanie albo dom. Przecież nawet niewielkie nieruchomości są horrendalnie drogie. No tak to już po prostu jest – zależy nam wszystkim na tym, aby mieszkać na swoim, ale jeżeli nie jesteśmy zamożnymi ludźmi, bardzo zamożnymi ludźmi, to wzięcie kredytu pod hipotekę jest w naszym przypadku jedyną opcją.

I na całe szczęście nie jest tak, że banki są krwiożerczymi instytucjami, którym zależy na naszym nieszczęściu. Naprawdę ktoś w taki sposób rozumuje? Przecież to całkowicie oczywiste, iż jak najbardziej możemy znaleźć fajny bank, który zaproponuje nam fajny kredyt hipoteczny. Czyli nie będziemy musieli płacić horrendalnie wysokich rat, nie będziemy musieli płacić bankowi horrendalnie wysokiej prowizji, nie będziemy również traktowani przez bank jako swoisty wróg, któremu można dokopać.

Część polskiego społeczeństwa w dalszym ciągu wychodzi z założenia, że banki to zło, a nawet jeżeli wszystko z nimi jest w porządku, to tak czy siak biorąc kredyt pod hipotekę bardzo dużo ryzykujemy. Naprawdę nie jest tak źle. Przecież życie polega na ryzyku – a czy za wynajem mieszkania nie będziemy musieli płacić? Często są to nawet większe pieniądze – chociażby z tego powodu powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby już w dniu dzisiejszym – no może w ciągu kilku najbliższych miesięcy, dostać fajny kredycik.

Im szybciej weźmiemy kredyt hipoteczny, tym szybciej go spłacimy. Chociaż oczywiście nic na siłę. Przecież wcale nie jest tak, iż dosłownie każdy człowiek w tym kraju musi wziąć kredyt na nieruchomość. Zresztą inna sprawa jest taka, że akurat prawo bankowe w naszym kraju nie jest liberalne – co w sumie jest pocieszające w tym kontekście. Przynajmniej nie jest tak, iż wszyscy dostają kredyty, nawet ci gorzej zarabiający. Po prostu przemyślmy swoją sytuację, nie zakładajmy z góry, że kredyty nie są dla nas.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>