Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

 

Dlaczego warto palić ekogroszkiem?Zdecydowana większość domów jednorodzinnych w naszym kraju ogrzewana jest kotłami, w których spalany jest węgiel. Dzisiaj w składach opału wybór różnych rodzajów węgla jest bardzo bogaty. Oprócz węgla typu na przykład orzech, klienci mają do wyboru także ekogroszek. To gatunek węgla, który cieszy się od kilu lat rosnącą popularnością.

Do popularności ekogroszku z pewnością przyczynił się fakt, iż jest on jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego rodzajów węgla. Ekogroszek produkuje się z węgla kamiennego, którego jakość jest bardzo wysoka. Węgiel kamienny, który jest wyjściowym surowcem do produkcji ekogroszku zawiera znikomą ilość siarki, wody i innych cząsteczek. W efekcie podczas spalania do atmosfery trafia bardzo mała ilość tlenków siarki. Podczas spalania ekogroszku mała jest także ilość tlenku węgla. Osoby, które wybrały ekogroszek doceniają także to, że po spalaniu pozostaje bardzo mało popiołu. Ekogroszek może zostać wyprodukowany nie tylko z węgla kamiennego, ale także brunatnego. Ten ostatni także musi być najwyższej jakości.

Ekogroszek w praktyce

Zaleca sie wykorzystywanie ekogroszku głównie do opalania pieców retortowych czyli tak zwanych bezrusztowych.  Trochę gorzej sprawdza się w tradycyjnych kotłach. Zaletą ekogroszku jest także fakt, iż jest on sprzedawany nie tylko luzem, ale także w workach. Transport, a następnie przechowanie workowanego ekogroszku jest o wiele prostsze. Zaś jeśli chodzi o jakość ekogroszku workowanego i tego luzem to jest ona taka sama.

Ekogroszek to obecnie jeden z najczęściej wybieranych rodzajów węgla i też coraz łatwiej dostępny, również przez internet w sklepach takich jak Węgiel Sztygar. Przeznaczony jest przede wszystkim do kotłów z automatycznym podajnikiem węgla. Jest drobny, jego ziarna mają wielkość od 5 do 25 milimetrów. Jest paliwem stałym bardzo czystym, najbardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego. Przy spalaniu ekogroszku powstaje niewielka ilość szkodliwych substancji. Kaloryczność i wydajność tego węgla jest bardzo wysoka. Na pewno jest więc rodzajem węgla, który warto wybrać w przypadku ogrzewania domu piecem na paliwa stałe.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>