Dlaczego warto montować okna PCV?

 

Dlaczego warto montować okna PCV?Okna plastikowe wykonane z  polichlorku winylu to najczęściej wybierane okna zarówno do nowych, jak i starszych budynków. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim cenie, która zazwyczaj jest dużo niższa od cen okien drewnianych. Plastikowe profile odznaczają się wysoką estetyką przez długie lata, przy jednoczesnym braku konieczności uciążliwej konserwacji. O ile bowiem drewniane okno należy co kilka lat pomalować świeżą farbą, o tyle plastikowe wymaga jedynie systematycznego mycia delikatnymi środkami chemicznymi. Osoby, które zajmują się myciem okien przyznają również, że doczyszczenie okna plastikowego jest dużo łatwiejsze niż okna z drewna.

Cechą, która wyróżnia okna PCV jest bez wątpienia ich energooszczędność. Prawidłowo zamontowane oraz użytkowane okna są bardzo szczelne, dzięki czemu z mieszkania nie ma prawa uciec ciepło. Jeśli ciepło nie ucieka na zewnątrz, mieszkanie nie wymaga intensywnego ogrzewania, co oczywiście wiąże się ze sporą oszczędnością. Szczelność okien PCV wpływa również na wyciszenie wnętrza, dlatego okna te tak chętnie są montowane w miastach, gdzie odgłosy ruchu ulicznego mogą bardzo zakłócać życie codzienne mieszkańcom okolicznych domostw.  Dlatego nie powinna nikogo dziwić  plastikowa stolarka okienna w starych kamienicach, gdyż świadczy to o praktycznym podejściu właścicieli doceniających główne cechy tego typu okien.

Plastikowe okna są dość łatwe w produkcji, dlatego na rynku jest bardzo duża konkurencja. Wybierając dostawcę okien należy więc zasięgnąć wcześniej informacji na temat solidności samych okien, a także montażu, który jest niezwykle istotny, o ile nie najważniejszy. Źle zamontowane okno może parować, nie domykać się i nie spełniać w konsekwencji swojej funkcji szczelności. Naprawa źle zamontowanego okna nie należy do najprostszych, dlatego warto korzystać z naprawdę doświadczonych i renomowanych firm. Okna plastikowe dają możliwość na kształtowanie ich w różny sposób, dzięki czemu możemy sobie zażyczyć niestandardowy kształt okna, który będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym domu.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>