Czy wynajem magazynów jest koncepcją wolną od wad?

 

Czy wynajem magazynów jest koncepcją wolną od wad?Systematycznie rośnie liczba podmiotów, które decydują się na wynajem powierzchni magazynowych. Przedsięwzięcie to jest uważane za wyjątkowo opłacalne, nie można jednak nie zadać sobie pytania o jego słabe strony.

Czy rzeczywiście nie może być o nich mowy? Oczywiście, strony takie istnieją, jeśli więc nasza decyzja ma być przemyślana, musimy brać je pod uwagę.

Tymczasowość rozwiązania

Jednym z największych niedociągnięć, na jakie zwracają uwagę wynajmujący, jest tymczasowość takiego rozwiązania. Owszem, brak umowy na wiele lat jest też plusem, nie mamy bowiem pewności, czy wynajem magazynów zawsze będzie dla naszej firmy jednakowo opłacalny. Już w trakcie jego trwania nieustannie należy mieć jednak na uwadze to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem tymczasowym, które nie musi wcale spełniać naszych oczekiwań w dłuższej perspektywie. Niedogodność ta może zostać jednak zmniejszona dzięki mądrej umowie podpisanej z wynajmującej, uwzględniającej zmienność w czasie interesów każdej ze stron.

Koszty

Jeśli komuś wydaje się, że wynajem magazynów ogranicza koszty do minimum, najprawdopodobniej nie decydował się jeszcze na skorzystanie z takiego rozwiązania. Firmy zajmujące się wynajmem przestrzeni magazynowych zwykle nie pośredniczą w ich adaptacji, wynajmujący sam pokrywa też koszty związane ze sprawnym funkcjonowaniem magazynu. Stałym wydatkiem jest też miesięczny czynsz, który należy płacić firmie odpowiedzialnej za wynajem magazynów, koszty mogą okazać się więc wyższe niż początkowo zakładano.

Lokalizacja

Rynek magazynów do wynajęcia rozwija się coraz dynamiczniej, a co za tym idzie, lokalizacja magazynu przestaje być aż tak poważnym problemem, jak miało to miejsce do tej pory. Nie oznacza to wcale, że zawsze jest tak dogodna, jak mógłby sobie tego życzyć wynajmujący. Tu rynek nie różni się swoją specyfiką od rynku wynajmu mieszkań. Za dobre położenie hali magazynowych trzeba płacić nierzadko duże pieniądze, co również wpływa na opłacalność wynajmu.
Więcej na https://www.warehouses.pl/pl/
Wynajem magazynów ma tak swoje wady, jak i zalety. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest więc poświęcić uwagę zarówno jednym, jak i drugim.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>