Czy warto wykupić ubezpieczenie szyb?

 

Czy warto wykupić ubezpieczenie szyb?

Wielu polskich kierowców wychodzi z takiego oto założenia – po co mam kupować dodatkowe ubezpieczenia, skoro tak czy siak obowiązkowe jest tylko OC, które na dodatek jest bardzo drogie. No cóż, można to zrozumieć – przecież wielu z nas nie jeździ starymi samochodami dlatego, iż nie mamy takiej potrzeby, aby jeździć czymś nowym, komfortowym, bezpiecznym.

Po prostu sytuacja finansowa niejednego polskiego kierowcy jest nie do pozazdroszczenia – a bez samochodu to dzisiaj jak bez ręki…

Ubezpieczenie szyb

Jednakże nawet jeśli nie śpimy na forsie, powinniśmy mimo wszystko rozejrzeć się za ubezpieczeniem szyb. Naprawdę nie mówimy o zauważalnie większych pieniądzach, co do tego nie ma jakichkolwiek wątpliwości – nikt nie będzie w tym momencie wchodził nikomu do portfela, ale można śmiało powiedzieć, iż każdego z nas stać nas na taką inwestycję. Bo jednak wykupienie ubezpieczenia szyb to niejako inwestycja. Przecież te nieobowiązkowe ubezpieczenia samochodowe mogą niejako zwrócić się nam z nawiązką! Czy mamy w ogóle pewność, iż w dniu jutrzejszym nie okaże się, że będziemy musieli wymienić szyby? Różnie to bywa, może na przykład zaparkujemy pod takim drzewem, które pod wpływem wichury zniszczy nasze szyby samochodowe? Z jednej strony nie wydaje się to bardzo realne, ale przykłady wielu polskich kierowców w jednoznaczny sposób potwierdzają, że mamy do czynienia z mniej bądź bardziej nagminnym zjawiskiem.

Nieprzewidziane sytuacje

Tym bardziej powinniśmy wykupić ubezpieczenie jeśli nie śmierdzimy forsą – przynajmniej będziemy mieli spokojny sen, będziemy zdawali sobie doskonale sprawę z tego, że ubezpieczyciel pomoże nam finansowo, jeżeli będzie potrzebna wymiana szyb. Możemy zignorować ten tekst, możemy wychodzić z takiego oto założenia, iż jesteśmy wielkimi szczęściarzami, co złego to nie my. Nie wydaje się jednak, aby takie optymistyczne postawienie sprawy było sensowne. Miejmy nadzieję, że dzięki temu tekstowi znajdzie się chociaż jeden kierowca w tym kraju, który będzie wychodził wreszcie z założenia, że warto ubezpieczyć szyby.

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>