Co potrafi baza pod makijaż?

 

Co potrafi baza pod makijaż?

Przebarwienia mogą zniknąć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a szara cera wreszcie przestanie być szara. Aby osiągnąć taki efekt nie wystarczy jednak sięgnąć tylko po podkład.

Wśród kosmetyków, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety powinna znaleźć się również baza pod makijaż. Baza pod makijaż to kosmetyk, który aplikuje się na twarz jeszcze przed nałożeniem innych kosmetyków do makijażu. Nie tylko nadaje ona promienny wygląd cerze i tuszuje drobne niedoskonałości, ale także przedłuża trwałość kosmetyków użytych do makijażu.

W każdej bazie pod makijaż bardzo ważnym składnikiem jest silikon

Jego konsystencja w tym kosmetyku jest lekka, dzięki temu nie obciąża skóry, ale sprawia, że jest ona jedwabista i gładka. Bazę pod makijaż wybieramy podobnie, jak podkład. Zwracamy więc uwagę na potrzeby swojej skóry i odcień bazy. Gdy nasza cera jest poszarzała i zmęczona, wybieramy bazę rozświetlającą. Zawarte w bazie drobinki dodadzą skórze świetlistości. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknie szarość i zmęczenie. Rozświetlająca baza pod makijaż nie sprawdzi się jednak w przypadku cery z rozszerzonymi porami czy trądzikiem. W tym przypadku lepsza będzie baza matująca. Problemem wielu kobiet jest także błyszcząca się skóra. Wtedy sięgamy po bazę zawierającą składniki pochłaniające nadmiar sebum.

Dzięki niej zawsze błyszcząca cera przestanie się świecić

Baza pod makijaż nie może tworzyć na twarzy efektu maski. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego odcienia. Baza powinna się z cerą stopić, wtedy makijaż będzie wyglądał bardzo naturalnie. Bazę pod makijaż aplikujemy na oczyszczoną cerę. Wcześniej nakładamy na twarz krem nawilżający. Zalecana wielkość produktu: wielkości ziarnka grochu. Używanie większej ilości kosmetyku nie wpłynie pozytywnie na końcowy efekt.

Baza pod makijaż doskonale maskuje niedoskonałości cery. Przedłuża trwałość makijażu i ułatwia aplikację innych kosmetyków. Podobnie, jak podkład dobieramy ją do kolorytu skóry.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>