Charakterystyka Chryzantema

 

Chryzantema ( Złocień – Chrysanthemum ) dorasta do dwóch metrów wysokości. Kwiaty różnokolorowe, z wyjątkiem niebieskich. Kwiaty pojedyncze, pełne oraz półpełne różnej wielkości.  Okres kwitnienia przypada na okres od sierpnia nawet do końca listopada.

Chryzantemy uprawia się na rabatach, na kwiat cięty, w donicach lub na murkach. Złocień jest rośliną bardzo wymagającą dużej ilości substancji odżywczych, lubi glebę żyzną, piaszczysto gliniastą, o pH w pobliżu 7-8. Podczas zakupu roślin doniczkowych nie możemy skorzystać z usług zwykłej kwiaciarni tylko z specjalistycznego sklepu.

Rośliny doniczkowe

Charakterystyka ChryzantemaW ten sposób nie przyniesiemy do domu chorób i szkodników oraz możemy skorzystać z profesjonalnej rady. Poza tym ogrodnik z gospodarstwa produkcyjnego może spełnić nasze specjalne życzenie. Doniczki, które będą stały na podłodze można zaopatrzyć w platformy na rolkach, aby w każdej chwili przesuwać drzewiaste rośliny pojemnikowe. Małe podstawki pod doniczkami mogą ustrzec przed nieprzyjemnymi niespodziankami. Roślin doniczkowych zewnętrznych musi być do pasowany w czasie zakupu. Jeśli chodzi o styl i barwę i materiał musimy mieć jakieś wstępne wyobrażenie. Wielkość doniczek musi być odpowiednia rozmiarom bryły korzeniowej wybranej rośliny.

Kwiaty w wazonach

Żywe kwiaty w wazonach zdobią mieszkanie najpiękniej. Wiosną i latem – – szczególnie, gdy posiada się własny ogródek – – nie powinno ich zabraknąć w domu. Aby naprawdę były dekoracją, trzeba umieć je pielęgnować. Te z ogródka należy ścinać do wazonów w parę godzin po podlaniu lub deszczu. Rano albo wieczorem. Nigdy w pełnym słońcu. I najlepiej duże pąki. Kupionym trzeba ściąć skośnie ostrym nożem l—2 cm dolnych części łodyg i do połowy łodyg usunąć liście. Zdrewniałe łodygi, np. chryzantem, lepiej ułamać. Można też naciąć łodygi wzdłuż lub zmiażdżyć młotkiem. Należy to zrobić w wodzie, aby do komórek roślin nie dostało się powietrze. Można też zanurzyć łodygi na parę sekund we wrzątku lub zwęglić końce nad płomieniem świecy, palnika.wiaty powinny stać w wazonie swobodnie, nie może być ich za dużo.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>