Bon podarunkowy dla pracownika

 

Pracownik w ostatnich latach to bardzo duża wartość. Coraz częściej możemy spotkać się z tym, że firmy szukają pracowników proponując im coraz więcej różnych gratyfikacji, byle tylko nawiązać współpracę z dobrym specjalistom. Ostatnie lata to rynek pracownika, na którym wielu pracodawcom bardzo trudno sprawnie funkcjonować, bardzo trudno walczyć o pracowników. Wykształconych, doświadczonych, przygotowanych merytorycznie do pracy osób brakuje w bardzo wielu dziedzinach, co sprawia, że bez dobrze przygotowanej oferty trudno będzie kogoś zatrudnić.

Dobra oferta dodatkowych gratyfikacji

Obecnie trudno wyobrazić sobie profesjonalną firmę, która swoim pracownikom oferuje tylko i wyłącznie czystą pensję bez żadnych dodatków. Taka sytuacja właściwie już na starcie dyskwalifikuje taką firmę w walce o pracownika. W zdecydowanej większości firm poza pensją pracownik może liczyć na dodatkowe gratyfikacje. Można tutaj mówić o różnych propozycjach, najczęściej będzie to pakiet medyczny, pakiet sportowy, dofinansowanie do świąt, wakacji, nauki języków. Pojawia się bardzo wiele różnych opcji, byle tylko zachęcić do pracy dla danej firmy. Bardzo często wykorzystywana opcja to również bon podarunkowy, który może być wręczany pracownikowi na różne okazje. Jest to ciekawa opcja, dzięki której będzie można dodatkowo wynagrodzić pracownika np. przy jakimś jubileuszu lub innym ważnym dla pracownika wydarzeniu. Opcja wygląda naprawdę ciekawie i warto na nią zwrócić uwagę.

Bon podarunkowy dla pracownika

Kiedy wprowadzić bony podarunkowe?

To kiedy bon podarunkowy będzie trafiał do pracownika jest oczywiście uzależnione tylko i wyłącznie od pracodawcy. To on podejmuje decyzję, kiedy po taką gratyfikację dla pracownika sięgnąć. Jeśli jednak firmie będzie zależeć na przyciągnięciu pracownika, a potem na jego zatrzymaniu to warto mieć w zanadrzu bon podarunkowy i go wykorzystywać co jakiś czas. Na pewno takie dodatkowe gratyfikacje do pensji będą traktowane pozytywnie przez pracowników, którzy dzięki temu będą nawiązywać z firmą więź, która jest ważna dla udanej współpracy.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>