Blog – jak zarabiać na programach partnerskich?

 

Blog - jak zarabiać na programach partnerskich?Blog to doskonałe narzędzie do zarabiania na programach partnerskich. Przykład – prowadzisz bloga na temat taniego podróżowania. Każdego dnia jest on oglądany przez wielu podróżników, którym siłą rzeczy bardzo zależy na tym, aby zarówno bliższe, jak i dalsze destynacje, najzwyczajniej w świecie odwiedzać po możliwie jak najmniejszym koszcie. Co w takim razie powinieneś zrobić?

                Oczywiście warto umieścić na blogu odnośniki do programów partnerskich, które są związane z jego tematyką. Blog to jednak takie miejsce, w którym nie jesteśmy raczej anonimowi, podpisujemy się często swoim nazwiskiem, najzwyczajniej w świecie ludzie nam ufają. Czyli warto umieścić notkę na temat określonego biura podróży – to tylko przykład. Dzięki temu więcej osób przekona się, iż warto wykupić w danej firmie wycieczkę do Czarnogóry, ponieważ oferuje ona nie tylko korzystne ceny, ale również doskonałą jakość. Oczywiście każdy kij ma dwa końce – jeżeli będziemy zbyt mocno zachwalali coś, co tak naprawdę okaże się niewypałem, to możemy stracić naprawdę wiele. W naszym interesie jest to, aby promować takie rozwiązania, które w żadnym razie nie są szkodliwe dla innych, ponieważ to może zaszkodzić właśnie nam samym.

Wpisy sponsorowane na blogu

                Powinniśmy zwrócić także uwagę na to, jak często pojawiają się na naszym blogu wpisy sponsorowane. Oczywiście, część reklam będzie na blogu ciągle, ale jeżeli właśnie chcemy polecić czytelnikom bloga wakacje w Czarnogórze, to siłą rzeczy nie możemy robić tego zbyt często. Po prostu ludzie nie mogą znudzić się tymi wpisami, to chyba oczywiste.

Pozycjonowanie stron internetowych

Oczywiście warto pamiętać także o tym, jak wielką rolę w promowaniu produktów i usług ma pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych. Chodzi o to, że jeżeli nasz artykuł będzie wartościowy, odpowiednio długi, a do tego zoptymalizowany pod Google i pozostałe wyszukiwarki internetowe, to bardzo realny scenariusz jest taki, w którym będziemy mieli wejścia z tzw. długiego ogona. Czyli jeżeli ktoś będzie szukał oferty wakacji w Czarnogórze – nie jest to nasz czytelnik, to znajdzie nas za pośrednictwem Google.

Więcej na stronie http://performance360.pl/o-czym-pisac-bloga-jak-zaczac-zarabiac-na-blogu-w-programach-partnerskich/

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>