Blog, czyli internetowy pamiętnik

 

Świat wokół nas nieustannie się zmienia. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas nawet nie wiedział, że Internet otworzy przed nami możliwość prowadzenia pamiętnika w wirtualnym świecie. Dzisiaj bloguje coraz więcej osób. O czym warto wiedzieć zakładając pierwszego bloga w swoim życiu?

Dlaczego zakładamy blogi?

Blog, czyli internetowy pamiętnikMotywy są bardzo różne. Jedni robią to tylko po to, aby zaistnieć w wirtualnym świecie. Inni chcą podzielić się z innymi swoją pasją. A jeszcze inni robią to z bardziej prozaicznych powodów. Są nimi finanse. Na dobrze prowadzonym, cieszącym się popularnością czytelników blogu, można bowiem zarobić całkiem duże pieniądze.

Jaka może być tematyka bloga?

W zasadzie na blogu można pisać o wszystkim. Nie ma tematów, które są zakazane. Treści zamieszczane na blogu nie mogą jednak nikogo obrażać, nie mogą też być pełne nienawiści, ani zawierać rasistowskich haseł. Wybierając tematykę dla swojego bloga powinniśmy się jednak skupić na rzeczach, na których się znamy, które są naszą pasją. Blog może prowadzić każda osoba, także ta, która prowadzi działalność gospodarczą. Wtedy tematyka jej bloga może dotyczyć prowadzonego przez nią biznesu. Niezwykle popularne są blogi hobbystyczne. Są nawet osoby, które decydują się na prowadzenie bloga-poradnika.

Zareklamuj swojego bloga!

Dla wielu osób prowadzenie bloga jest sposobem na życie. Blog stał się dla nich źródłem utrzymania. Nie da się jednak zarabiać na blogu, który będzie rzadko odwiedzany. Dlatego po założeniu bloga trzeba go rozreklamować tak, aby był on odwiedzany przez jak największą grupę czytelników. Sposób na reklamę bloga jest co najmniej kilka. Na pewno trzeba go zareklamować przynajmniej na jednym, a najlepiej na kilku, popularnych portalach społecznościowych. Są blogerzy, którzy reklamują się także na forach, których tematyka jest zbliżona albo taka sama jak tematyka, którą poruszają na swoim blogu. Zdecydowana większość możliwości reklamowania bloga nic nie kosztuje.

Prowadzeniem bloga zajmuje się coraz więcej osób. Jeśli i Ty zamierzasz się tym zająć, być może nasz artykuł Ci w tym pomoże.

Więcej na stronie http://performance360.pl/o-czym-pisac-bloga-jak-zaczac-zarabiac-na-blogu-w-programach-partnerskich/

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>